Siirry sisältöön

Ostoskori

Ostoskorisi on tyhjä

Longines kellot osta netistä

Elegance is an attitude

Longines

Longines, yksi sveitsiläisen kellovalmistuksen pioneereista, perustettiin vuonna 1832 Saint-Imierissä Auguste Agassizin toimesta. Longines-kellot heijastavat upeasti kellovalmistuksen perinteitä, yhdistäen hienostuneisuuden ja teknisen suorituskyvyn ainutlaatuiseksi kokonaisuudeksi. Brändin tunnuslause "Elegance is an attitude" kiteyttää Longines rannekellojen tyylikkyyden ja aina ajan hermolla kulkevan viehätysvoiman.

Longines on tunnettu lukuisista horologisista innovaatioistaan sekä ikonisesta siivekkäästä tiimalasi-logostaan, joka on kellomaailman vanhin rekisteröity tavaramerkki. Hovisepät-verkkokauppa on virallinen kotimainen Longines-rannekellojen jälleenmyyjä. Meiltä voit ostaa Longines-kellot helposti ja turvallisesti netistä. Kaikki myymämme kellot ovat uusia ja varustettu valmistajan kansainvälisellä takuulla. Aina nopea, veloitukseton, vakuutettu toimitus ja 14 vuorokauden palautusoikeus.

Tuoteselain

Lajittelu

217 tuotetta

Longines Conquest 34 L3.430.5.02.6
Longines Conquest 34 L3.430.5.02.6 Alennushinta3.450,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.97.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.97.6 Alennushinta2.950,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.87.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.87.6 Alennushinta3.000,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.72.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.72.6 Alennushinta2.400,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.07.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.07.6 Alennushinta2.950,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.62.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.62.6 Alennushinta2.400,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.02.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.02.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.02.9
Longines Conquest 34 L3.430.4.02.9 Alennushinta2.250,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.99.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.99.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.92.6
Longines Conquest 34 L3.430.4.92.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.92.9
Longines Conquest 34 L3.430.4.92.9 Alennushinta2.250,00 €
Longines Conquest 34 L3.430.4.99.9
Longines Conquest 34 L3.430.4.99.9 Alennushinta2.250,00 €
Longines Primaluna L81224876
Longines Primaluna L81224876 Alennushinta1.700,00 €
Longines Conquest 38 L3.720.4.62.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.62.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest 38 L3.720.4.92.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.92.6 Alennushinta2.400,00 €
Longines Conquest 38 L3.720.4.52.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.52.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest 38 L3.720.4.02.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.02.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest Chronograph L3.835.4.92.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.72.6
Longines Conquest 38 L3.720.4.72.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest Chronograph L3.835.4.02.6
Longines Flagship Classic Automatic L4.374.4.79.2
Longines Flagship Classic Automatic L4.374.4.59.6
Longines Elegant Collection L4.330.4.87.6
Longines Elegant Collection L4.330.4.11.2
Longines Elegant Collection L4.330.4.11.6
Longines Elegant Collection L4.330.4.11.0
Longines Hydroconquest GMT 43 L3.890.4.56.6
Longines Hydroconquest GMT 43 L3.890.4.96.9
Longines Hydroconquest GMT 43 L3.890.4.06.6
Longines Hydroconquest GMT 43 L3.890.4.96.6
Longines PrimaLuna L8.113.4.99.6
Longines PrimaLuna L8.113.4.99.6 Alennushinta2.350,00 €
Longines Conquest Heritage Central Power Reserve L1.648.4.62.2
Longines Conquest Heritage Central Power Reserve L1.648.4.52.2
Longines Legend Diver 39 L3.764.4.50.6
Longines Spirit Zulu Time 39 L3.802.4.63.6
Longines Conquest Chronograph L3.835.4.72.6
Longines Mini DolceVita L5.200.4.71.6
Longines Mini DolceVita L5.200.4.71.6 Alennushinta2.150,00 €
Longines Hydroconquest GMT L3.790.4.06.6
Longines Spirit 39 Zulu Time L3.802.5.53.6
Longines Flagship Heritage Moonphase L4.815.4.78.2
Longines Hydroconquest GMT L3.790.4.96.6
Longines Hydroconquest GMT L3.790.4.96.6 Alennushinta2.500,00 € Normaali hinta3.450,00 €
Longines Conquest Heritage L1.649.4.52.2
Longines Conquest Chronograph L3.835.4.32.6
Longines Dolcevita L5.757.4.73.8
Longines Dolcevita L5.757.4.73.8 Alennushinta2.550,00 €
Longines Conquest L3.830.4.92.6
Longines Conquest L3.830.4.92.6 Alennushinta2.400,00 €
Longines Conquest L3.830.4.02.6
Longines Conquest L3.830.4.02.6 Alennushinta2.400,00 €
Longines Spirit Zulu Time miesten rannekello Default Title
Longines Spirit Zulu Time miesten rannekello Default Title
Longines Spirit Titanium miesten rannekello Default Title
Longines Spirit miesten rannekello Default Title
Longines Spirit L3.810.4.93.6 Alennushinta2.550,00 €

Longines-malliston valinta käyttötavan mukaan

Longines Conquest sisältää Longinesin suositun sukeltajankellon HydroConquestin. Conquest-mallisto yhdistää sporttista ja siistiin pukeutumiseen sopivaa ilmettä. Spirit-mallistossa korostuvat ilmailutaustainen muotoilu ja luettavuus. Heritage-malleissa puolestaan tulkitaan valmistajan aiempien vuosikymmenten kelloja. Mallistojen sisältä löytyy erilaisia toimintoja, joten aloita ulkonäöstä ja rajaa sen jälkeen koneiston, koon ja käyttötarpeen mukaan.

Automaatti vai kvartsi, kolme viisaria vai lisätoimintoja?

Longinesin valikoimaan kuuluu sekä mekaanisia että kvartsikelloja. Kvartsikello on helppo myös vaihtelevaan käyttöön; automaattikellossa ranteen liike ylläpitää vetoa. Mallistossa voi olla myös käsin vedettäviä versioita. Tarkista koneisto aina tarkalta tuotesivulta, sillä pelkkä malliston nimi ei ratkaise sitä.

Komplikaatio tarkoittaa kellon lisätoimintoa, kuten ajanottoa tai toisen aikavyöhykkeen näyttöä. GMT auttaa seuraamaan toista aikavyöhykettä, kronografi on ajanotto ja kuunvaihenäyttö esittää kuun vaihetta.

Vertaa tarkkaa malliviitettä

Saman näköisestä Longinesista voi olla eri kokoja sekä teräs- ja nahkarannekeversioita. Katso viitenumeron lisäksi mitat, vesitiiviys ja toimitukseen kuuluva ranneke. Miesten Longines-kellot ja naisten Longines-kellot tarjoavat eri kokoisia vaihtoehtoja. Jos ero jää epäselväksi, autamme vertailemaan valitsemiasi viitteitä.